Proč nemůžete obchodovat u brokera Binatex

Broker BinatexJeden můj čtenář mi poslal dotaz týkající se Binatexu, co si o tomto brokerovi myslím. Odpověď je velmi jednoduchá.

Ta odpověď zní: u Binatexu neobchodujte. Proč? Protože se jedná o neregulovaného brokera. Respektive o brokera, který by byl regulovaný způsobem, který vyžaduje náš právní řád.

Když to vysvětlím do detailu, tak činnost brokera binárních opcí představuje investiční služby. A stejně jako další služby na finančním trhu jsou i ty investiční regulované. Je to pochopitelné, protože jde o přímé nakládání s penězi třetích osob.

Vy někomu pošlete své peníze, abyste mohli obchodovat, takže základním předpokladem je, aby tato osoba v podobě brokera byla spolehlivá. To se snaží zajistit regulace dozorem nad těmito osobami a stanovováním pravidel pro poskytování takových služeb. Další benefit je takový, že existuje pojištění vkladů.

Takže pokud broker zkrachuje, o své peníze na obchodním účtu nepřijdete, budou vám vyplacené (do určité výše, zpravidla desítky tisíc eur) z kompenzačního fondu.

Z toho je zjevné, že je výhodné i pro zákazníky obchodovat jen u regulovaných brokerů. Jenomže Binatex u nás a ani nikde jinde v EU regulovaný není, takže se z našeho pohledu jedná o neregulovaného brokera, který nemá oprávnění k poskytování služeb u nás. Licenci má v Rusku, ale ta u nás neplatí.

Navíc někteří zaznamenali jistou reklamu na Binatex, která zcela jistě není v pořádku, což ubírá na důvěryhodnosti tohoto brokera. Pokud se někdo prezentuje falešnými zkušenosti fiktivních uživatelů, nevypovídá to nic dobrého.

No a konečně Binatex se ocitl také na listině varování ČNB, což svědčí o tom, že je lepší se tomuto brokerovi vyhnout.

Shrnutí
Datum
Název
Binatex
Hodnocení
11stargraygraygraygray

Napsat komentář