Obchodování na burze

burzaMůj web je sice primárně zaměřen na binární opce, ale bude užitečné si také představit burzovní obchodování jako takové, protože nabízí mnohem širší možnosti.

Co si pod pojmem obchodování na burze představit? Pokud to vezmeme hezky od začátku, tak bychom museli vzpomenout dlouhou historii burz, která postupně přenesla obchodování na parkety New Yorku, Chicaga, Londýna a dalších měst.

Ještě ve 20. století se obchodovalo výhradně v budovách burzy, kde obchody spolu sjednávali makléři. Pokud jste chtěli také obchodovat, buď jste si museli najít makléře, nebo sami získat licenci a obchodování se účastnit přímo. Obojí ale bylo velmi drahé a získat potřebný kapitál pro běžného člověka téměř nemožné.

K demokratizaci významně přispěl v 21. století internet. Obchodování se elektronizovalo a počítače zastoupily lidi. Burzovní parkety se postupně vylidňují a dnes už jsou na takovém ústupu, že na nich bývá prázdno, většina obchodu se sjednává elektronicky přes počítače.

S tím přišel také pokles nákladů, brokeři postupně snižují své poplatky a požadavky na vstupní kapitál, takže dnes je možné začít obchodovat z domova a jen s pár stokorunami. To na jedné straně otevírá obchodování široké veřejnosti, na straně druhé to také vystavuje lidi riziku, které si ne vždy uvědomují. Protože na burzách lze vydělat peníze, ale také je můžete prodělat.

To je první věc, kterou je pořád třeba mít na paměti. Pak se můžete do obchodování pustit a vyzkoušet si ho i zadarmo na demo účtu. A obchodovat je možné téměř všechno, od komodity, přes akcie a měny až po burzovní indexy. A to prostřednictvím různých nástrojů, jako jsou CFD, opce nebo binární opce.

Výhody obchodování na burze jsou zřejmé. Z pohodlí domova můžete tuto činnost provozovat, aniž byste byli na komkoliv závislí, určujete si svoji vlastní pracovní dobu a vaše výsledky jsou přímým odrazem vašeho úsilí. To v některých případech ale může být problematické, zejména pro lidi, kteří jsou zvyklí na stabilní příjem od zaměstnavatele.

Na burze totiž můžete vydělávat a při tom mít ztrátová nebo nulová období. A to vyžaduje zcela jiný přístup k penězům a plánováním. Tradeři často uvažují tak, že utratí jen to, co vydělají, a vytvářejí si rezervy alespoň na rok žití. A výsledky hodnotí nejméně kvartálně, ale někdy i pololetně nebo i ročně.

Trading je zkrátka nejen výdělečná činnost, ale také určitý životní styl, který si vyžaduje jiné myšlení. Pokud uspějete, odměnou je vám finanční nezávislost a absolutní svoboda provozovat svoji práci kdekoliv na světě, kde je k dispozici připojení k internetu.

Nepotřebujete zaměstnance, obchodní partnery, klienty, nikoho. Ekonomické výkyvy a krize se vás netýkají, protože pokud se naučíte obchodovat, je vám jedno, jakým směrem jdou trhy, vydělávat se dá na růstech i poklesech.

Cesta za takovým úspěchem ale není snadná, někdo uspěje za rok, někdo za pět let, někdo za deset let, někdo nikdy. Klíčová je vytrvalost a píle. Odměna za to stojí, ale většina lidí nevydrží burzovnímu obchodování dávat vše, co je třeba, po dobu, po kterou je to třeba.

Wall Street je vydlážděný hroby neúspěšných obchodníků, těch úspěšných je menšina. To je třeba si uvědomit a nabýt pořádné odhodlání, než se postavíte burze čelem.

Napsat komentář