Návod, jak obchodovat binární opce

peníze a obchodování binárních opcíKdo se seznámil s binárními opcemi a pochopil jejich potenciál, určitě si také už zkusil obchodování a přišel na to, že je potřeba mít určitý plán. Obchodovat totiž není možné jen tak, bez přípravy, protože abyste konzistentně vydělávali, potřebujete 60procentní a vyšší úspěšnost.

Z toho logicky vyplývá, že vám nebude stačit vstupovat do obchodů náhodně, musíte brát jen situace, které máte dopředu odzkoušené, že přinášejí onu potřebnou statistickou výhodu na vaší stranu.

1. Mějte plán

Už jsem to naznačil, do obchodování se nepouštějte, dokud nebudete mít připravený jasný postup. Napište si na papír, jaké podmínky musí nastat, abyste otevřeli obchod s binární opcí, a kolik do něj budete investovat. Naštěstí nemusíte řešit výstupy, ty už jsou předem dané. Díky tomu je také velmi jednoduché si spočítat, jaké budete mít výsledky.

2. Vstupy

Klíčovým elementem binární strategie jsou vstupy do obchodů. To je na rozdíl od jiných finančních instrumentů to jediné, co můžete ovlivnit, pokud pominu předčasné odprodeje opcí, které sám vůbec nevyužívám.

Já sám obchodují takzvané reversaly, tedy obraty trendu. Na OpceBinarni.cz sice doporučují obchodovat binární opce podle trendu, ale mě se poslední dobou daří nejvíce právě na obratech. Čekám na situace, kde cena vystřelí jedním nebo druhým směrem, a pak hledám signály, že by mohlo dojít ke krátkodobé korekci, a vstupuji do protisměru.

Tím ale nechci říct, že obchodování trendů je špatné, to určitě ne, sám jsem dřív taky tak obchodoval, ale teď mám ještě lepší úspěšnost u obratů. Mám takový pocit, že jsem díky nim tak trochu o krok napřed před ostatními, kteří se svými obchody čekají, až se trend etabluje, aby začali otevírat pozice.

3. Peníze

Předpokládám, že to každému dojde, ale přeci jen sem dám krátkou zmínku. Nikdy neinvestujete do obchodu celý svůj účet nebo jeho značnou část. Já osobně investuji maximálně 5 % kapitálu, který mám na účtu.

4. Trpělivost

Tohle je podle mě jedním z klíčových aspektů obchodování binárních opcí. Už jsem viděl několik lidí, co měli slušný plán, který měl dobré výsledky, ale kvůli své netrpělivosti stejně prodělali. Třeba když delší dobu neměli signál pro vstup do obchodu, tak vzali něco mimo plán, byla z toho ztráta, pak se ji opět mimo plán snažili kompenzovat a roztočili negativní spirálu, kterou pak horko těžko zastavovali.

Takže buďte trpěliví, obchodujete jen to, co máte vyzkoušené. Když zrovna trhy nenabízejí žádné příležitosti, tak prostě neobchodujte. Uvědomte si, že pokaždé jde o vaše peníze, tady je to bez pardonu, každá chyba se trestá ztrátou, kterou okamžitě pocítíte na svých financích.

One thought on “Návod, jak obchodovat binární opce”

Napsat komentář