Moje obchodní strategie pro binární opce

pin-barV tomto článku trochu nastíním, jak obchoduju binární opce. Neodhalím všechny detaily své strategie, ale základní stavební prvky, ze kterých můžete vyjít při budování vlastních obchodního systému.

V první řadě musím zmínit, že preferuji trochu delší expiraci opcí, než je asi zvykem, konkrétně hodinu. Vím, že většina lidí obchoduje kratší splatnosti, někdy i jen minutové, ale mně se prostě snadněji čtou pomalejší grafy, je to takové klidnější obchodování s větším množstvím času na rozmyšlenou. Tím ale neříkám, že musíte dělat to samé. Principy, které tu popíšu, budou fungovat i na jiných time framech, byť je vždy třeba důkladně otestovat jejich spolehlivost v konkrétních případech.

Základem mého systému jsou tak zvané pin bary. Asi se někde dá najít definice a možná je chápu v rozporu s ní, ale to mně je jedno, protože mě nezajímá, jak se co jmenuje, ale jestli to může být přínosné při obchodování.

Pin bar vnímám jako svíčku s dlouhým knotem a menším tělem. To je všechno. Neposuzuji její pozici vůči sousedním svíčkám. Pro mě je důležité, že taková svíčka reprezentuje silné odmítnutí určité cenové úrovně. Cena se k úrovni přiblížila, ale zase se vrátila, z čehož vzniknul ten dlouhý knot. Vím, že knoty jsou otázky time framu, ale to je mi také jedno. Já si sleduju své hodinové grafy a nich hledám situace, které bych mohl obchodovat.

A teď k samotným vstupům do obchodů s binárními opcemi. Beru je ve směru trendu a pin bary hledám na výraznějších cenových úrovních, které čtu z historie. Prostě si kreslím čáry na úrovních, na kterých cena reagovala, a na nich pak hledám pin bary. Situaci jsem zhruba zachytil na obrázku. Jednoduché obchodování pin barů ve směru trendu. Celkem pět obchodů, z toho tři výhry a dvě ztráty. Úspěšnost 60 procent.

To není moc, ale s trochu cviku je možné se naučit vybírat obchody lépe a nedělat to takhle čistě mechanicky, což dokáže úspěšnost ještě trochu zlepšit. V každém případě si dávám pozor, abych do obchodů nelezl v momentě vyhlašování důležitých zpráv, protože to může vším hodně zamíchat nezávisle na tom, co se dělo předtím.

Takže pokud někdo hledal inspiraci pro svoji strategii, myslím si, že pin bary na důležitých cenových hranicích tvoří velmi solidní základ. Ten je ale samozřejmě třeba doladit k obrazu svému, určitě to takhle nezačněte obchodovat hned naživo, nejdřív si to pořádně odzkoušejte a ověřte, jestli vám obchodování tímto způsobem vyhovuje a jde.

Napsat komentář