Kryptoměny jsou zralé na další růst

Celková tržní kapitalizace kryptoměnDost už bylo poklesů, další vlna růstu kryptoměn by měla oživit trhy.

Na úvod tohoto článku musím podotknout, že v něm prezentuji pouze své osobní názory a nejedná se o žádné investiční doporučení či rady.

Teď k věci. Kryptoměny klesají od začátku roku 2018, tedy zhruba rok a čtvrt. To je na jejich poměry dlouhá doba. Křivka jejich celkové tržní kapitalizace připomíná Gartner hype cycle křivku nebo vývoj indexu Nasdaq po .com bublině.

Podle těchto křivek by se kryptoměny mohly už nacházet někde kolem dna a následovat by měl růst. Kdy nastane, je samozřejmě těžké říct, ale mám ten pocit, že by to mohlo být už velmi brzy, v prvním pololetí tohoto roku.

V období poklesu totiž bylo do infrastruktury pro kryptoměny zainvestováno mnoho peněz, a to i velkými finančními institucemi. Vznikly velké kryptoměnové burzy, banky nabízejí kryptoměny svým klientům, dokonce jedna velká americká banka vydala svoji pseudo kryptoměnu.

V neposlední řadě také dochází ke komerčnímu nasazení kryptoměn, třeba v případě Ripplu a XRP, nebo IconLoopu a Iconu nebo 0x a ZRX. Příkladů je mnohem více.

Ceny kryptoměn jsou zjevně drženy dole umělým způsobem, s trhy je zkrátka manipulováno. V roce 2017 bylo komerční nasazení kryptoměn prakticky nulové, ale jejich ceny letěly nahoru. Od té doby přišlo nepřeberné množství pozitivních zpráv o kryptoměnách a jejich úspěších v reálním byznysu, ale ceny šly dolů.

Ceny nereflektovaly fundamenty. Ale to se určitě změní, velcí hráči kumulovali kryptoměny a informace, a až to pustí, tak se všechny pozitivní zprávy odrazí v cenách. Podle mého to přijde a přijde to brzy.

Drtivá většina subjektů je v kryptoměnách proto, aby vydělaly peníze. Na současných trzích něco vydělají, ale je to jen zlomek toho, co přijde, když nastane masivní růst. Takže přijde a bude hnán touhou po ziscích všech zúčastněných.

Napsat komentář