Kolik času trávit obchodováním binárních opcí

casKdyž se začnete věnovat obchodování binárních opcí, vidíte v trzích nekonečné příležitosti a chcete obchodovat celý den. To ale není dobrý nápad. Vysvětlím proč.

Za ta léta tradingu jsem se naučil, že příliš dlouhé koukání do grafů vede k chybám. Nepopírám, že můžou existovat výjimky, ale většina traderů, se kterými jsem se setkal, přiznávají, že sedět u počítače, koukat na grafy a čekat na signál vstupu nezvládnou v plné koncentraci déle než pár hodin.

A není se čemu divit, nic neděláte, jen sledujete monitor a čekáte.  Kdo si to nezkusil, ať si to vyzkouší. Zjistí, že nebude trvat dlouho, a pokud nezačnete rovnou dělat něco jiného, budete myšlenkami úplně jinde, budete koukat skrz grafy a soustřední nebude dostačující.

Proto pokud obchodujete krátké grafy a musíte je sledovat pořád, doporučoval bych jako maximum dvě hodiny obchodování v kuse. Vyzkoušejte si to a sami uvidíte, kde jsou vaše hranice.

Také můžete obchodovat dvakrát nebo vícekrát denně, ale určitě ne třeba pět hodin najednou.

Dalším řešením může být posun na pomalejší grafy, pokud je máte kontrolovat například jednou za hodinu, můžete si nastavit alarm, abyste to neprošvihli. A každou hodinu pak soustředění budete mít na těch pár minut, kdy si musíte projít graf.

Celkem tak můžete zvládnout mnoho hodin, přičemž mezi pohledy na grafy můžete dělat něco jiného, co vás zabaví, abyste jen tak neseděli a nekoukali na monitor.

Když koukáte na grafy jen jednou za čas, nepodceňte to, skutečně si na ty intervaly nastavte alarm. A když pak zazvoní, přestaňte dělat, co děláte, a věnujte plnou pozornost grafům. Žádné odklady a rozptýlení nejsou na místě.

Napsat komentář