Je binární opce demo bez vkladu zbytečné?

Stejně jako před lety na Forexu vídám i teď diskuze o smysluplnosti demo účtu na binární opce, tomuto tématu se věnovali například tady. Pokusím se vysvětlit svůj pohled na věc.

Diskuze

Odpůrci tréninkového obchodování říkají, že dokud neobchodujete s vlastními penězi, nic se nenaučíte, protože nebude cítit žádnou zodpovědnost. Jinými slovy budete bez strachu a emocí klikat obchody a na skutečném účtu to pak bude fungovat jinak, takže výsledky pak budete mít jiné.

Na tom je trochu pravdy, ale opravdu jen trochu. Protože ve finále jde o to mít ziskovou strategii. A spousta lidí se nedopracuje ani k ní. A bez ní vůbec nemá smysl začít obchodovat. A kde si svoji strategii můžete nejlépe vyzkoušet bez rizika? Právě na demu.

Takže se dá jednoznačně říct, že demování má smysl. A to právě z toho důvodu, abyste zjistili, jestli dokážete obchodovat ziskově nebo ne. Platí totiž, že pokud nebudete schopní dosahovat zisků s virtuálními penězi, určitě jich nebudete dosahovat ani se skutečnými penězi.

Na druhé straně vám ale nic nezaručí, že pokud budete ziskoví na demu, že budete ziskoví i na skutečném účtu. A důvod jsem už naznačil, u reálných peněz můžou do hry vstoupit emoce, jako jsou strach a chamtivost, které jste dřív nepoznaly, a ty negativně ovlivní vaše obchodování a výsledky.

Jenomže pokud se tak stane, budete vědět, že jste předtím dokázali obchodovat ziskově při tréninku, takže budete také vědět, kde máte hledat chyby. Velmi pravděpodobně bude příčinou ztrát nedodržování obchodního plánu, který jste si připravili, vyzkoušeli a ověřili. Takže trénink vám vlastně pomůže eliminovat řadu proměnných.

Kde získat demo účet

Nabízí ho všichni brokeři binárních opcí, ale pozor, vždy vyžadují, abyste si nejdřív otevřeli skutečný účet, pak k němu dostanete binární opce demo. A to zdarma, a pokud nebudete pak chtít obchodovat doopravdy, můžete si své peníze vybrat a skončit.

Napsat komentář