Jaké jsou zkušenosti s IQ Option

IQOption platforma
Píšu to o víkendu, kdy jsou trhy zavřené, takže z platformy není moc vidět. Ale stojí za vyzkoušení.

Poslední dobou se mě lidé ptají jestli nemám nějaké zkušenosti s brokerem binárních opcí IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení). Osobní jsem neměl, a tak jsem začal pátrat. A teď se chci podělit o to, co jsem zjistil.

V první řadě jsem si vyzkoušel jejich demo, protože je úplně zadarmo, bez vkladu, zkrátka otevřít si ho může kdokoliv a začít hned obchodovat. Byl jsem příjemně překvapen. Obchodní platforma se hodně liší od všeho, co je běžné u ostatních brokerů, ostatně poznáte to už na webových stránkách, ty jsou také dost jiné.

Platforma je svižná, to je první věc, kterou jsem konstatoval. Měnové páry jsou denominované o jedno desetinné místo víc, než je v současnosti zvykem, takže zachytíte i sebemenší pohyb. Ovládání platformy je sice jiné, než na co jsem zvyklý, ale poměrně rychle jsem se zorientoval a věděl, kde mám klikat.

Užitečné je, že si na obrazovce můžete zobrazit až čtyř grafy najednou. Platforma se chová skoro jako samostatný obchodní software. Pro někoho může být nevýhodou, že v nabídce jsou jen dva druhy binárních opcí, turbo a běžné high/low, takže vlastně jen jeden druh s různými splatnostmi. Podkladových aktiv také mívají někteří brokeři víc, ale najdete tu klasiku, tedy forexové páry, akcie, index a komodity.

Platforma má spoustu dalších funkcí, můžete si volit různá zobrazení, sázet indikátory a tak dále. Ostatně vyzkoušet si to můžete přímo sami, když si otevřete bezplatné demo přímo u IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení).

Co je ale také důležité, je spolehlivost brokera. Jak jsem už předeslal, já s ním osobní zkušenosti nemám, takže jsem pátral, co o něm říkají ostatní. Pár stížností jsem našel, ale to najdu na každého brokera. Podstatné je, že jsem nenašel nic zásadního s důkazy, co by mi dávalo důvod, že se broker dopouští manipulací nebo podvodů.

Obchodníci většinou pozitivně hodnotí obchodní platformu a nikde jsem neviděl nikoho říkat, že by třeba měl problémy s výběrem peněz. IQ Option je regulovaný CySecem, jako drtivá většina ostatních brokerů na binární opce, takže jsou peníze na účtu pojištěné a případě je, kde si stěžovat.

Pokud byste se mě zeptali, jestli já osobně bych si u IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) otevřel účet a obchodoval, tak v tuto chvíli bych řekl, že bych to klidně zkusil, kdybych hledal nového brokera. A možná i zkusím, i když nehledám, protože se mi opravdu zalíbila ta obchodní platforma. Podstatné je, že minimální vklad je jen 10 dolarů a minimální investice do obchodu 1 dolar, takže je možné začít velmi opatrně a neriskovat skoro nic, abyste si brokera vyzkoušeli a prověřili.

Shrnutí
Datum
Název
Broker IQ Option
Hodnocení
41star1star1star1stargray

5 thoughts on “Jaké jsou zkušenosti s IQ Option”

Napsat komentář