Jak nepřijít o peníze na kryptoměnách

KryptoměnaKryptoměny jsou nová třída investičních aktiv, o kterých budeme slýchávat čím dál častěji, bohužel i v souvislosti s podvody.

Opakuje se stále stejný scénář, jakmile se ve světě financí objeví něco nového, vrhnou se na to podvodníci a začnou to zneužívat. V minulosti to byl například Forex nebo binární opce, dnes jsou tou obětí kryptoměny.

Proto při obchodování s kryptoměnami není jedinou možností, jak utrpět ztráty, špatné obchodní rozhodnutí. Číhá na vás celá řada dalších nástrah.

Začíná to falešným rozdáváním kryptoměn, kdy jste vyzváni, abyste na určitou adresu poslali určitý obnos kryptoměny s tím, že obratem získáte zpět několikanásobek. To se samozřejmě nestane, skončí to tím, že vy někam pošlete peníze.

Pokračuje to přes falešné investiční a těžební projekty, které slibují, že vám budou zhodnocovat peníze obchodováním a těžením kryptoměn. Slibované zisky jsou opět vysoké, řádově procenta denně. Ve skutečnosti ale k žádnému obchodování nebo těžbě nedochází, jsou to jen podvody typu Ponziho schéma.

A pak tu máme staré známé zaručené obchodní systémy, které vám mají vydělávat peníze, většinou samy, automatizovaně, a jsou zdánlivě zadarmo. Ovšem nakonec zjistíte, že jsou podmíněné vkladem na účet u konkrétního neregulovaného brokera, což neskončí jinak než ztrátou vašich peněz.

A konečně zaručené obchodní systémy, které z vás mají udělat milionáře na kryptoměnách, se také prodávají, většinou za pár desítek dolarů. Je nasnadě, že výdělečné nejsou a že vám peníze jen prodělají. Nebo snad věříte, že se ziskové obchodní systémy prodávají za pakatel?

Jak se říká v angličtině, když něco vypadá až moc dobře na to, aby to byla pravda, tak skutečné nebývá. Ve světě investic to platí dvojnásob, kryptoměny nevyjímaje.

A poznámka na závěr, nikdy nikomu nesvěřujte své soukromé klíče k účtům s kryptoměnami, kdo je má, ovládá všechny peníze na účtu a může si je převést, kam bude chtít. Metody, jak z vás soukromé klíče dostat, používají podvodníci důvtipné, takže pozor.

Napsat komentář