Hledáte trhy, které se hýbou? Zkuste digitální měny

Digitální měny
Boom digitálních měn v roce 2017. Zdroj: Coinmarketcap.com

Digitální měny se rychle stávají oblíbeným aktivem obchodníků, kteří se nemají averzi k riziku a vyhledávají velké cenové pohyby pro velké zisky.

Od doby, kdy vznikla první kryptoměna Bitcoin, uplynulo už osm let. Ale teprve letos zažívají kryptoměny boom, který se dá srovnat snad jen s .com boomem před dvaceti lety. Trh s digitálními měnami je v masivní býčí fázi a téměř všechno roste.

A kdyby jen to, roste to raketovým tempem, cenové pohyby v procentech za den jsou považovány za podprůměrné. Občas se dokonce stane, že určitá měna zdvojnásobí svoji hodnotu během jediného dne. To jsou pro ostatní trhy věci nevídané.

Je zřejmé, že pokud se chcete vést na vlně takových pohybů, musíte kryptoměny obchodovat buď přímo nebo nepřímo přes CFD. Binární opce váš zisk omezí, na druhé straně ale omezí také vaše riziko.

Obchodovat kryptoměny přes CFD lze nyní u IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení), který jako vždy poskytuje neomezené demo zdarma. K dispozici jsou Bitcoin, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Omisego, Ethereum Classic, IOTA a Dash.

Jelikož jsou kryptoměny tak moc volatilní, měly by je obchodovat jen zkušení obchodníci, kteří dokáží dobře řídit riziko a rozumí nástroji CFD. Určitě je vždy nutné omezit riziko tak zvaným stop lossem, tedy obchodním příkazem, který automaticky ukončí obchod, pokud se cena vyvíjí proti vám, a omezí tak ztrátu na vámi zvolenou výši.

Zisk pochopitelně můžete také předem určit, aby se pozice automaticky uzavřela, nebo se můžete pokusit vézt v trendu delší dobu. Jak už jsem uvedl, kryptoměny výrazně rostou, i když samozřejmě ne všechny, přesto bych hledal vstupy hlavně do obchodních pozic na nákup.

Spekulovat teď na pokles kryptoměn, hlavně těch předních, je postavení se proti silnému dlouhodobému trendu, a to je výrazně zvyšuje rizika. Ale pokud jste zkušení a máte opravdu vypilovanou strategii, která vám dává short signály, tak proč ne. Musíte ale opravdu dobře vědět, co děláte.

U kryptoměn je třeba si uvědomit, že se obchodují jako komodity, tedy ne v párech. To přináší tu výhodu, že když měnu nakoupíte, víte, že její hodnota nemůže padnout níže než na nulu, což omezuje vaši ztrátu. Pokud ovšem bude shortovat (spekulovat na pokles), cena může růst do nekonečna, takže vaše riziko je výrazně vyšší.

Napsat komentář