Dlouhodobé obchody

obchodV dnešním článku se budu věnovat méně tradičnímu stylu obchodování binárních opcí, a to obchodování opcí s delší splatností.

Marketingu opcí dominují produkty s krátkou splatností, v reklamních materiálech uvidíte, že za 60 sekund můžete zhodnotit svoji investici o 80 procent. To je ale podle mě spíš hazard, minutové pohyby jsou v trzích z mého pohledu spíš šumem, než čímkoliv jiným, co by se dalo úspěšně předpovídat. Tedy pokud nemáte HFT systém, ovšem ten byste na opcích stejně nevyužili…

Dlouhodobější obchody se dají spojit s fundamenty, můžete pak obchodovat vyloženě pozičně. Podle mě ale stojí za úvahu i intradenní obchody s delší splatností. Vyloženě nenáročné na čas je exekuce strategie, kdy ráno otevřete grafy a otevřete případné obchody se splatností na konci dne.

Za celý den se totiž stihnou projevit fundamenty, případně signály z vyšších time framů. Je to takový klidnější způsob obchodování.

Z toho samozřejmě také vyplývá, že to není tak adrenalinové, jako krátkodobé obchody. A nováčci často vyhledávají při obchodován adrenalin, i když zbytečně, protože ve stresu dělají víc chyb.

Obchodování opcí s delší splatností se dá dobře kombinovat i s jinými aktivitami. Například pokud kvůli práci nemáte přes den čas dívat se na grafy, může být tohle řešení. Stačí grafy zkouknout ráno, zkontrolovat uzavřené obchody a otevřít případné nové.

Napsat komentář