Bonus na obchodování binárních opcí už nedostanete

Změny v regulaci znamenají, že postupně mizí veškeré bonusy, které mohly navýšit obchodní kapitál.

Byla to poměrně lákavá nabídka, někteří brokeři nabízeli až 100procentní bonusy ke vkladům. To znamená, že jste v praxi začali obchodovat binární opce s dvojnásobně větší částkou, než jste vložili na účet. Bylo tu ale jedno velké ale.

Bonus by nesměnitelný za hotovost, dokud jste nesplnili určité podmínky. A to především určitý obrat, takže jste například museli udělat obchody v celkové hodnotě třicetinásobku bonusu, než jste mohly samotný bonus vybrat. A to naštěstí zmizely praktiky, kdy někteří brokeři blokovali jakékoliv výběry, dokud jste nesplnili podmínky bonusu.

Regulační úřady ale dospěly k závěru, že takové bonusy tlačí lidi k obchodování a zvýšeného riskování, tak se rozhodli veškeré bonusy zakázat. A to dokonce i takové, které se poskytovaly bez vkladu. Ty jsem viděl jen na Forexu, u binárních opcí ne.

Ono to jistý smysl dává, protože takový bonus mohl vyvolat falešný dojem vyššího zůstatku na účtu a pocit, že se ztráty neodečítají z našich peněz. Ale opak byl pravdou, dokud jste nesplnili obratovou podmínku, ztráty se odečítaly jen z vašich peněz.

Takže mohla nastat absurdní situace, kdy jste vložili na účet 200, dostali bonus 200 a měli zůstatek 400, přičemž když jste prodělali 200, zůstatek byl 200, ale vybrat nešlo nic, protože to byl ten nevybratelný bonus.

Asi málokdo z řad začátečníků si uvědomoval všechny implikace bonusů, což pak vedlo ke zklamáním a překvapení, když chtěl někdo ukončit obchodování a vybrat peníze.

Co se týče riskování, tak díky bonusům tak mnoho lidí riskovalo víc, než chtělo. Když při zůstatku 100 riskujete 5 dolarů na obchod, zdánlivě je to 5 procent, ale pokud polovina zůstatku je bonus, který nelze vybrat, je situace trochu jiná, a z určitého pohledu riskujete 10 procent.

Takže se dá krok regulačních úřadů vnímat jak zasazení obchodování do reálného kontextu.

Napsat komentář