Obchodování

obchodovani_binarnich_opciV tomto článku si popíšeme, jak probíhá binární obchodování po technické stránce, tedy ve smyslu fyzické realizace obchodů.

V první řadě je třeba říct, že pro obchodování s binárními opcemi byste měli mít připravený svůj systém, podle kterého se budete rozhodovat. Jak si takový systém postavit, si popíšeme později, zde zmíníme alespoň určité základy.

Stručně řečeno by vám měl váš systém říkat, kdy máte vstupovat do obchodů. Jedná se o sadu pravidel, která vám usnadní rozhodování, abyste neváhali, protože to je to poslední, co potřebujete, když jde o investování peněz. Potřebujete mít jasno kdy a za jakých okolností budete riskovat své peníze s cílem je zhodnotit.

Teď už můžeme postoupit k realizaci samotného obchodu s binární opcí. Váš systém by vám měl říct, na kterém trhu, jakým směrem a kdy máte vstoupit. Dobré je tedy mít předem otevřenou obchodní platformu u brokera v takovém stavu, který vám umožní zadání obchodu co nejrychleji.

V první řadě si vyberte trh, respektive podkladové aktivum, na jehož pohyb budete spekulovat. Mezi nejhloupější chyby patří opomenutí tohoto kroku, protože pak vstupuje do obchodu na úplně jiném trhu, což se v podstatě rovná neplánovanému nebo náhodnému obchodu. Ale je třeba dodat, že i takové chyby se občas stávají a hlavně v začátcích vám trochu zhorší obchodní bilanci.

V druhém kroku je třeba zvolit směr, který se podle vás cena pohne. Pokud myslíte, že nahoru, volíte opci Call nebo Up. V opačném případě, pokud předpokládáte pokles ceny, volíte opci Put nebo Down. Vše je naštěstí znázorněno graficky a zpravidla rozlišeno i barevně (zelená pro růst, červená pro pokles), takže v tomto ohledu by chyby neměly být časté.

Dále vás čeká rozhodnutí, kolik budete do daného obchodu investovat. To by mělo vycházet z vašeho obchodního plánu a ve chvíli realizace obchodu byste vlastně ani neměli přemýšlet a zadat částku, kterou máte spočítanou předem. Obvyklá rada zní riskovat jen dvě procenta vašeho obchodního kapitálu na účtu, ale z praxe víme, že obchodníci často riskují víc. Pokud půjdete nad pět procent, vězte, že už hodně riskujete a vystavujete se možnosti, že vám série ztrátových obchodů značně redukuje účet, nebo dokonce zcela vymaže.

Se sériemi ztrátových obchodů je třeba počítat i u binárních opcí, protože je třeba opatrnosti a riskovat na každý obchod opravdu jen zlomek účtu.

V posledním kroku vás pak čeká odkliknutí obchodu. Vždy se hodí krátká vizuální kontrola všech parametrů, zda obchodujete správné aktivum, správným směrem a se správnou částkou. Načasování vstupu by samozřejmě mělo vycházet z vašeho systému na binární obchodování. Obvyklé je obchodovat podle úsečkových nebo svíčkových grafů, takže se pak vstupy realizují na konci určitých časových intervalů podle nastavení grafů.

Napsat komentář