Jak obchodovat – důležité principy

V dnešním článku si povíme, jak obchodovat binární opce. V první řadě si musíte uvědomit, že jde o rizikovou činnost, jde o obchodování na burze, které může přinést zisky, ale také ztráty. Velkou výhodou binárního obchodování je, že nikdy nemůžete ztratit víc peněz, než máte na obchodním účtu.

Takže jak obchodovat? Budeme předpokládat, že u máte vybraného brokera na binární opce a stojíte ve fázi, kdy chcete ziskově obchodovat.

 1. Obchodujte v trendu
  Může se to zdát jako triviální rada, ale spousta obchodníků obchoduje stylem „teď už se to musí otočit“. Ale vězte, že nemusí, některé trendy můžou trvat roky. Pokud cena roste, hledejte obchodní příležitosti pro nákup. Pokud cena klesá, hledejte obchodní příležitosti pro prodej.
 2. Držte se davu
  Tímto trochu navazujeme na předchozí bod. Cenu jedním nebo druhým směrem hýbou davy, ne jednotlivci. Snažte se proto jít s davem, svezte se s ním. Buďte tedy tak trochu jako psycholog a předvídejte davové chování. V trzích se často projevují emoce obchodníků, jako je strach nebo panika. Využijete je tedy ve svůj prospěch.
 3. Buďte trpěliví
  Binární opce ani nic jiného nemůžete obchodovat, kdy se vám zrovna bude chtít. Obchodovat můžete jen tehdy, když se naskytne vhodná příležitost. Podobně to dělají profesionál sportovní sázkaři. Nesázejí každý den na jakýkoliv zápas. Čekají, až se naskytne dobrá příležitost v podobě výhodného kurzu, pak investují.
 4. Riskujte přiměřeně
  U binárních opcích je poměrně snadné si spočítat, kolik peněz máte riskovat na jednotlivé obchody. Určitě to vždy musí být jen zlomek vašeho obchodního účtu, doporučujeme tak 2 procenta, víc ne. Důvod proto je ten, že žádný obchodní systém na světě nemá jen ziskové obchody, takže musíte být připraveni i na ty ztrátové a přežít je.

Tohle jsou tedy základní principy pro odpověď na otázku, jak obchodovat binární opce. Má smysl je dodržovat, pokud chcete dosahovat zisků.

Napsat komentář